Zoo Hodonín

Zoo Hodonín

Zajímavostí Zoologické zahrady, která se nachází v severozápadní části města Hodonín je chov berberských lvů.

Zatímco původní zookoutek v době svého vzniku v roce 1976 čítal jen několik málo domácích nebo běžně chovaných exotických zvířat, dnes jich návštěvník může spatřit kolem 580 kusů ve 173 druzích na 7,5 ha rovinné plochy.

Hodonínská zoo je jedinou zoo u nás, která bílé lvy chová. Narození mláďat očekávají chovatelé přibližně za dva roky. Díky chovatelskému programu jich v zoologických zahradách ve světě žije jen kolem tří set. V rámci Unie českých a slovenských zoo je chová pouze Zoo Bratislava a nyní nově i Zoo Hodonín. První zmínka o tomto bílém lvu je z roku 1928 a veřejnost jej viděla až v roce 1970.

Navštívit můžete pavilon exotického ptactva, pavilon primátů a terárií nebo pavilon akvárií. Velkou chloubou zoo je vzdělávací centrum s pavilonem velkých kočkovitých šelem a ze všech nejnovější pavilonek elegantních plameňáků růžových a expozice sokolnictví.

Pro zpříjemnění pobytu dětí v areálu postupně vzniklo také několik dětských hřišť s nejrůznějšími atrakcemi, a velmi oblíbený kontaktní koutek s výběhy domácích zvířátek. Připravovány jsou pro ně také vzdělávací programy.

Zoo v Hodoníně navíc nabízí také možnost prožít každodenní radosti a strasti ošetřovatele zoo. Můžete se sami rozhodnout, zda si vyzkoušíte roli ošetřovatele papoušků, obyvatel sladkovodních i slaných akvárií či terárií, opic, kočkovitých šelem, velkých přežvýkavců nebo antilop.

Pro skupiny o počtu 10 až 20 návštěvníků zoo pořádá komentované prohlídky s průvodcem.

Ambiciózní přestavba areálu bude zahájena v roce 2018. Celou zoo architekti dělí na šest geografických částí, dvě budou africké, další pak euroasijská, jihoamerická, australská a asijsko-subtropický region. V každé vznikne několik objektů. Návštěvníci se budou pohybovat ve výběhu spolu s tučňáky, kteří si od nich mohou odskočit do bazénu. Hrošíci liberijští či tapíři jihoameričtí na dosah ruky.

V první etapě se promění první část zoologické zahrady, zbytek v další části a v poslední třetí etapě se začne budovat v novém prostoru, který město získalo od Lesů ČR. Je to sousední pozemek o rozloze 1,6 hektaru. Vznikne tam nová euroasijská expozice, vstup, informační centrum a restaurace.