Jeskyně blanických rytířů

Jeskyně blanických rytířů

Pískovcová jeskyně přetvořena na galerii sochařských děl.

Unikátní pískovcová jeskyně (podzemní galerie) s tématikou Blanických rytířů. Tvůrcem tohoto uměleckého díla byl sochař - samouk Stanislav Rolínek.

Dominantou areálu bývala čtrnáctimetrová socha T. G. Masaryka, která byla bohužel zničena za II. světové války. Dochovaly se pouze monumentální boty na podstavci. V areálu je také možnost navštívit Burianovu rozhlednu na kopci Milenka. Jeskyně je součástí 2ha lesoparku se stálou expozicí sochařských děl, která vznikají díky pravidelným mezinárodním sympoziím.

Kunštát je malé městečko na počátku Českomoravské vrchoviny. Je proslulé keramickou výrobou. Přímo v Kunštátě můžete navštívit zámek, několik galerií, mezi jinými i proslulou Kemrovu huť. Kunštát leží v národní přírodní rezervaci Halasovo kunštátsko. V letním období je ideální pro pěší túry, či pro cykloturistické výlety. V celém okolí jsou značené cyklostezky. V Kunštátě je koupaliště a v dosahu přehrada Křetínka u Letovic.

Pro vyznavače zimních sportů jsou okolní terény vhodné na běžky a zkrátka nepřijdou ani sjezdaři. V blízkém okolí (cca 10 km) je několik sjezdovek s vleky. Z Kunštátu je snadno dosažitelný Moravský kras, zámky v Lysicích, Rájci nad Svitavou, Svojanově a hrad Pernštejn. V nejbližších Boskovicích máte možnost navštívit zámek, hrad, letní kino, areál koupaliště s tenisovými kurty, westernové městečko Wild West City či některou z místních restaurací.