Boheminium (Mariánské lázně)

Boheminium (Mariánské lázně)

Jeden z největších parků miniatur v Evropě nacházející se ve východní části Mariánských Lázních.

Park Boheminium nabízí expozici více než 60 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.
Víte, kam míří každý sedmý návštěvník Karlovarského kraje? Do parku Boheminium v Mariánských Lázních, čtvrtého největšího parku miniatur v Evropě! Ten je unikátní nejen svým jedinečným zasazením do přírody, ale i širokou nabídkou do detailu propracovaných modelů českých památek v měřítku 1:25.

Karlštejn, Ještěd, zámek Červená Lhota, plzeňská katedrála sv. Bartoloměje, letohrádek Hvězda či zámek Český Krumlov. To je jen krátký výčet ze sedmi desítek miniatur významných stavebních a technických památek z celé České republiky.

Park se nachází na vrchu Krakonoš, kam návštěvníky dopraví i lanovka či MHD, navíc ho obklopují lesy a louky.

Boheminium ale nenabízí jen pastvu pro oči, je také ideálním místem pro praktické vzdělávání dětí. Kde jinde si zájemci mohou prohlédnout detaily jednotlivých staveb ze vzdálenosti jednoho metru. To je ostatně věc, která láká tisíce turistů všech věkových kategorií. Každoročně je navíc připraveno víc jak pětadvacet atraktivních akcí, pro děti i dospělé.